Endüstriyel projelerde izolasyon uygulamasının en önemli amaçları işletme performansınınn korunması, enerji tasarrufu, çevresel etkilerden ve çevreyi korumayı sağlamaktadır. Her türlü tesisin boru, ekipman, tank, kazan, fırın, türbin vb. izolasyoları için hizmet vermekteyiz.

Profesyonel İzolasyon Hizmetleri

Sıcak İzolasyon

60° C den yüksek olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Sıcak izolasyon uygulamalarında yüzey genişliği, akışkan sıcaklığı ve yalıtım yapılacak boru, yüzey ve tank gibi sistemlerin kapalı alan veya dış hava şartlarına maruz olması gibi faktörler göz önüne alınarak kullanım alanına göre cam yünü, kayayünü, seramik yünü, Poliüretan, Cellular Glass, kalsiyum silikat gibi ürünlerden uygun olan seçilir.

Boru, tank ve ekipman gibi yüzeylerin yalıtım yapılmış dış yüzeyleri alüminyum, paslanmaz, galvaniz, aluzinc, pvc gibi kaplamalar ile kaplanarak sisteme mukavemet ve buhar direnci kazandırılır.

Sıcak izolasyon uygulaması, termik santral izolasyonu, doğalgaz dönüşüm santrali izolasyonu, çimento üretim tesisi yalıtımı, Cam üretim tesisleri, Kimyasal üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, soğutma kuleleri, ısıtma-kurutma fırınları, sıcak yağ tesisatları, buhar kazan ve tesisatları, duvar, zemin ve çatı yüzeyleri ve özel ısı yalıtımı gereken durumlar için ideal bir sistemdir.

Soğuk İzolasyon

Soğuk izolasyon terimi, sıcaklığı –200 oC ile +40 oC arasında olan ortamların çeşitli yöntemler kullanılarak izole edilmesini tanımlamaktadır.

Başlıca soğuk izolasyon uygulama alanları Petrokimya, Kimya, Donmuş gıda, Oksijen, Azot, Hidrojen, LNG tesisleri boru ve ekipmanları ile karbondioksit, amonyak , azot stoklama , taşıma tankları olarak sıralanabilir.

Poliüretan, soğuk izolasyonda kullanılan en yaygın izolasyon malzemesidir

Diğer Ürünlerimiz

Şimşek İskele Sistemleri

Hızlı ve Pratik İskele Sistemleri

Hareketli İskele Sistemleri

Mobil Hareketli İskele Çözümleri

Aksesuarlar

İskele elemanları için kaliteli çözümler